glacierfresh
New Member
VANCOUVER METRO SOCCER LEAGUE
2011-2012 DIVISION 2 CUP SCHEDULE
PRELIMINARY ROUND
[h=2]Game 1: Gastown FC vs PCOV Europa
Game 2: IFC Polonia vs Lobbans FC ‘B’ [/h][h=3]Game 3: Green Devils FC vs PCOV Benfica
Game 4: MYB Panthers vs Pacifica WTFC [/h]Game 5: Douglas Park Rangers vs Norvan Saints ‘A’
Game 6: Westside FC ‘C’ vs Yaletown FC
Game 7: Cosmos SC vs Metropolitan Selects
Game 8: Surrey Pylons vs NorWest United
Game 9: Unicorns FC vs LMU Hurricanes
Game 10: Cliff Sr. Cobra vs Norvan Lions
Game 11: GFC United Lions vs Killarney Celtic
Game 12: Vancouver Stars vs Point Grey Rangers
Game 13: Bari FC vs Ajyal Tigers
Game 14: Metropolitan FC ‘B’ vs PCOV Sporting ‘A’
Game 15: East Van Socceroos vs Signmaster FC
Game 16: Ladner Rangers ‘A’ vs Surrey United ‘B’
Game 17: Rino’s Fury vs The Greens FC ‘A’
Game 18: Surrey United ‘C’ vs Strathcona United
Game 19: Meralomas SC ‘A’ vs Westside Musqueam Blues
Game 20: Richmond FC Olympics ‘B’ vs Wickham FC ‘A’
Game 21: Bombastic SC ‘A’ vs Sarajevo SC
Game 22: West Van Royals vs Bombastic SC ‘B’
[h=1]ROUND OF 32[/h]
Game 23: Shaheen FC ‘A’ vs Winner of Game 20
Game 24: TSA Royals ‘B’ vs Winner of Game 4
Game 25: Friends United vs Winner of Game 10
Game 26: Dasmesh FC vs Winner of Game 12 Game 27: Norvan Campobasso vs Winner of Game 9
Game 28: Winner of Game 1 vs 13[SUP]th[/SUP] Legion FC
Game 29: Winner of Game 7 vs Winner of Game 19
Game 30: Winner of Game 5 vs Winner of Game 13
Game 31: Westside FC ‘B’ vs Winner of Game 2
Game 32: ‘B’ United vs Croatia SC ‘B’
Game 33: Winner of Game 8 vs Winner of Game 3
Game 34: Winner of Game 18 vs Winner of Game 22
Game 35: GN Sporting Club vs Winner of Game 21
Game 36: Winner of Game 16 vs Winner of Game 14
Game 37: Winner of Game 15 vs Winner of Game 11
Game 38: Winner of Game 6 vs Winner of Game 17
2011-2012 DIVISION 2 CUP SCHEDULE
PRELIMINARY ROUND
[h=2]Game 1: Gastown FC vs PCOV Europa
Game 2: IFC Polonia vs Lobbans FC ‘B’ [/h][h=3]Game 3: Green Devils FC vs PCOV Benfica
Game 4: MYB Panthers vs Pacifica WTFC [/h]Game 5: Douglas Park Rangers vs Norvan Saints ‘A’
Game 6: Westside FC ‘C’ vs Yaletown FC
Game 7: Cosmos SC vs Metropolitan Selects
Game 8: Surrey Pylons vs NorWest United
Game 9: Unicorns FC vs LMU Hurricanes
Game 10: Cliff Sr. Cobra vs Norvan Lions
Game 11: GFC United Lions vs Killarney Celtic
Game 12: Vancouver Stars vs Point Grey Rangers
Game 13: Bari FC vs Ajyal Tigers
Game 14: Metropolitan FC ‘B’ vs PCOV Sporting ‘A’
Game 15: East Van Socceroos vs Signmaster FC
Game 16: Ladner Rangers ‘A’ vs Surrey United ‘B’
Game 17: Rino’s Fury vs The Greens FC ‘A’
Game 18: Surrey United ‘C’ vs Strathcona United
Game 19: Meralomas SC ‘A’ vs Westside Musqueam Blues
Game 20: Richmond FC Olympics ‘B’ vs Wickham FC ‘A’
Game 21: Bombastic SC ‘A’ vs Sarajevo SC
Game 22: West Van Royals vs Bombastic SC ‘B’
[h=1]ROUND OF 32[/h]
Game 23: Shaheen FC ‘A’ vs Winner of Game 20
Game 24: TSA Royals ‘B’ vs Winner of Game 4
Game 25: Friends United vs Winner of Game 10
Game 26: Dasmesh FC vs Winner of Game 12 Game 27: Norvan Campobasso vs Winner of Game 9
Game 28: Winner of Game 1 vs 13[SUP]th[/SUP] Legion FC
Game 29: Winner of Game 7 vs Winner of Game 19
Game 30: Winner of Game 5 vs Winner of Game 13
Game 31: Westside FC ‘B’ vs Winner of Game 2
Game 32: ‘B’ United vs Croatia SC ‘B’
Game 33: Winner of Game 8 vs Winner of Game 3
Game 34: Winner of Game 18 vs Winner of Game 22
Game 35: GN Sporting Club vs Winner of Game 21
Game 36: Winner of Game 16 vs Winner of Game 14
Game 37: Winner of Game 15 vs Winner of Game 11
Game 38: Winner of Game 6 vs Winner of Game 17